Sporcuların protein alımlarına bakıldığında yapılan çalışmalar sporcuların gereksinimin (1,2-1,7 g/kg/gün) üzerinde protein aldıklarını göstermektedir. Normal şartlar altında da önerilen değerler yeterli ve dengeli bir diyetle karşılanabilmektedir. Ancak bazı durumlarda sporcular bu miktarları yiyecekler yoluyla tamamlayamamakta ve dışarıdan desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Bu gibi durumlarda hangi kaynağın tercih edileceği sporcu açısından önem taşımaktadır. En sık karşılaşılanları süt, whey, kazein, yumurta ve soya bazlı protein tozlarıdır.

Devamını Oku...
Egzersiz yaparken kalp atış hızını takip etmek, fiziksel farkındalığınızın arttırılmasında ve sağlıklı bir yol izlemenizde önemli bir faktördür. Kalp ritminiz, egzersiz yoğunluğunuza bağlı olarak ve vücudunuzun ne kadar zorlandığını takip etmenin bir yoludur. Kalp atış hızı antrenmanınızda, aşırı ya da düşük antrenmanlardan kaçınmanıza ve bu sayede kilo vermenize ya da korumanıza veya genel formunuzu iyileştirmenize yardımcı olur. İnsülin hassasiyetini iyileştirmek ve düşük kan basıncına yardımcı olmak için trigliserit, kolestrol ve kan şekeri düzeylerini düşürür.

Devamını Oku...
HOLOGRAM, TAKLİT EDİLEMEZ BİR GÜVENCEDİR.

Türkiye de dahil tüm dünyada özellikle markalı değerine sahip ürünler başta olmak üzere birçok ürün/belge; korsanlık, taklitçilik ve sahtecilik gibi çok ciddi saldırılara maruz kalmaktadır. Hologramlar, ürüne ya da belgeye eşsiz ve belirgin, herhangi bir araca gereksinim duyulmadan kolaylıkla ayırt edilebilen görsel orijinallik kazandırır. Hologram, bugünkü teknolojik imkanlarda en etkin güvenlik aracıdır. Taranabilen ya da kopyalanabilen bir teknoloji güvenli değildir. Hologram bilinen herhangi bir baskı tekniğiyle taranamaz, elektronik olarak gönderilemez, fotokopi edilemez ya da kopyalanamaz. Günümüzde kopyalama ve taklit önemli bir tehdittir. İşte holograma duyulan ihtiyaç, burada başlar. Hologram bu yönüyle eşsiz bir kilittir.

Devamını Oku...
Kafein sindirim sisteminden hızlı bir şekilde emilir ve yine aynı hızla kana karışarak oradan da dokulara geçer. Vücuda alındıktan sonra kanda yüksek düzeylere ulaşması 15-45 dakika içinde gerçekleşir ve maksimum konsantrasyona 1 saatin sonunda ulaşır. 1 saatten sonra bu miktar düşmeye başlar ve 3-6 saat içerisinde de kanda %50-75 oranında azalmış olur. Bu süreleri bilmek maksimum etkinin görülebilmesi için gerekli zamanlamayı ayarlamak açısından büyük önem taşır.

Devamını Oku...
Weider Global Nutrition kurumsal iletişim sitesi Türkiye'de yayına başlamıştır. Siz değerli kullanıcılarımızın talep ve beklentileri doğrultusunda en kısa sürede en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Sizlere yardımcı olmak ve görüşlerinizi öğrenmekten mutluluk duyacağız.

Devamını Oku...
Sporcuların korkulu rüyası sakatlanmalar… Hangi spor dalında olursanız olun sporun kaçınılmaz bir parçasıdır. Birçok faktör, sakatlanmanın ortaya çıkmasında rol oynayabilir. Bunlardan bazıları sporcu kaynaklı(yaş, cinsiyet, vücut kompozisyonu, anatomik faktörler, geçirilmiş yaralanmalar vb.) nedenlerdir. Bir sporcunun tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak gerekli önlemleri alması durumunda spor yaralanmalarını büyük ölçüde önleyebilmesi mümkündür. Beslenme de bu faktörlerden biridir ve gerekli önem verildiği takdirde yaralanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin hızlandırılmasında sporcuya büyük avantaj sağlayabilmektedir.

Devamını Oku...