• Protein Nedir?

  Proteinler vücudun en küçük birimi olan hücrelerin yapıtaşıdır. Proteinler metabolizmanın sudan sonra en çok ihtiyaç duyduğu besin bileşenleridir. Proteinlerin yapıtaşları amino asitlerdir. Amino asitler peptit bağlarıyla bağlanarak proteinleri oluştururlar.  Vücut hücrelerinin büyük bir kısmı protein yapıdadır ve bu hücreler devamlı yenilenmektedir. Yalnız, vücudun enerji deposu anlamında bir protein deposu yoktur ve karbonhidrat ve yağdan da protein yapılması mümkün olmadığından; eğer vücut yeterli protein alamazsa yıkılan hücreler yenilenemez.
 • Peynir Altı Suyu Proteini (Whey) Protein Nedir ?

  Peynir yapımında bir yan ürün olan peynir altı suyu; laktoz, mineral maddeler, vitaminler, protein ve az miktarda da süt yağı içermektedir. Peynir altı suyu proteinleri kas gelişimi için büyük rol oynayan BCAA(L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine) amino asitleri bakımından zengindir. Whey proteini, süt ürünlerinde bulunan ve kolay sindirilebilen, yüksek kaliteli ve vücut için gerekli temel amino asitleri içeren komple bir proteindir. Kas sentezlenmesini hızlandıran BCAA bakımından zengindir ve egzersiz sonrasısadece 10 gr. whey proteini tüketildiğinde kas dokusu oluşturmayı desteklediği görülmüştür
 • Whey Protein ne zaman kullanılmalı ?

  Metabolizma tarafından en hızlı sentezlenen protein kaynağı olması sebebiyle whey proteinler; antrenman öncesi ve sonrası kullanımlarda kas sisteminin beslenmesi ve kas protein yıkımının önlenmesinde önemli bir etkiye sahiptir.
 • Whey Proteinin Yararları Nelerdir ?

  Peynir altı suyu proteinleri: Antimikrobiyal aktivitenin arttırılmasında, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde,  kas gücü ve vücut bileşenlerinin arttırılmasında, protein sentezinin eksiksiz tamamlanmasında, kalp damar hastalıkları ve osteoporozun önlenmesinde etkili bir protein kaynağıdır.
 • WEIDER 100% Whey Protein

  WEIDER 100% Whey, düşük sıcaklık ve ultra filtrasyon yöntemi uygulanarak,  %8,03 izole ve %79,57 oranında konsantre formda yüksek kaliteli doğal protein kaynağından elde edilmiştir.  %88 protein oranı ile günlük protein ihtiyacının karşılanmasına, kas protein sentezinin arttırılmasına ve kas protein yıkımının önlenmesine yardımcı olur. Özel amino asit formülasyonu, içeriğindeki doğal non-GMO içeriği ile benzersizdir.
 • WEIDER 100% Whey Protein’i Hangi Zamanlarda Kullanmalıyım ?

  Tüm spor branşlarına uygun olarak tasarlanmış ürün sabah kahvaltıdan 1 saat önce, iki öğün arasında, antrenmanlardan 1 saat önce veya hemen sonra olmak üzere kullanım şekilleri mevcut.
 • BCAA nedir ?

  Vücut tarafından üretilemeyen ve kas sisteminin %35’lik kısmını oluşturan L-Leucine, L-Valine ve L-Isoleucine amino asitlerinden oluşan BCAA'lar insülin ve büyüme hormonlarının üretiminin arttırılması, kas sisteminin korunması, yorgunluğa sebep olan laktik asit üretiminin azaltılmasına yardımcı olarak kas kütlesi artışını desteklemektedir.
 • BCAA'nın kimler alması gerekir ?

  Yoğun antrenman yapan, kas kaybının önüne geçmek isteyen ve yağsız kas kazanımını hedefleyen sporcuların takviye olarak BCAA kullanması katabolik kas metabolizmasını önlemeye yardımcı olur.
 • Neden BCAA'ları alalım ?

  BCAA, egzersiz sonrası kas metabolizması ve egzersiz sonrası kas protein sentezinde önemli rol oynayan temel amino asitleri içermektedir. BCAA kas protein sentezini uyarır, yağsız kas kütlesi korumaya yardımcı olur ve pozitif azot dengesini teşvik eder ve egzersiz sırasında ve sonrasında kas proteininde bozulmayı indirgemeye yardımcı olur.
 • BCAA'ların kullanım zamanları nedir ?

  Antrenmandan önce-sonra ya da antrenman sırasında olmak üzere 3 farklı kullanımı mevcuttur.
 • WEIDER BCAA RE-STOR

  WEIDER BCAA RE-STOR, 5.000 mg/porsiyon BCAA (L-Valine, L-Leucine ve L-Isoleucine) içeriği ile kas sisteminin korunması, önemli anabolik hormonlar olan insülin ve büyüme hormonlarının salgısının arttırılması, yorgunluğa sebep olan laktik asit miktarının azaltılmasını desteklerken, 1.750 mg/porsiyon L-Glutamine içeriğiyle bağışıklık sisteminin güçlenmesine, aşırı antrenman sendromunun engellenmesine ve sinir sisteminde pozitif etkisi olduğu bilinen GABA amino asidinin salgısının arttırılmasına yardımcı olur.
 • Kreatin nedir ?

  Creatine, hem et ve et ürünleri ile dışarıdan alınabilen, hem de böbrek, karaciğer ve pankreasta glycine, methionine ve arginine gibi amino asitlerden endojen (esansiyel olmayan) olarak sentezlenebilen bir bileşiktir. Vücutta iskelet kaslarında ve karaciğerde depolanır. Ortalama boyutlardaki bir insanda yaklaşık 120 gramlık Creatine deposu bulunur ve normal  tempoda günde yaklaşık 2 gram  Creatine gereksinimi vardır. Egzersizler esnasında ise bu ihtiyaç artar. 
 • Kreatini kimler kullanmalı ?

  Bir kas hücresi elementi olan creatine fosfat, hücre içi suyuna çok kolay bağlanır. Hücre içi sıvı miktarını arttırarak kas hacminin artmasına yardımcı olduğu için vücut geliştirmeciler tarafından en fazla tercih edilen sporcu takviyesidir. Maksimum efor harcanan hareketler ve aktivitelerde 6-8 saniye gibi bir sürede ATP harcanması maksimum seviyelere çıkar ve bu tip ATP harcamasının yoğun olduğu antrenmanlarda kreatin daha fazla fayda sağlar. Hız ve patlayıcı güç gerektiren sporları yapan bireyler( vücut geliştirmeci, güreşçi, 100 metre koşucuları, boksörler gibi) dayanıklılık sporları (maraton koşucuları) yapan atletlere göre daha çoktur.
 • WEIDER Ultra Pure Creatine

  WEIDER UltraPure Creatine, hücre içi suyuna kolay bağlanma özelliği ile kas sistemine suyla beraber daha fazla mikro besleyici madde (amino asit, protein, karbonhidrat, vitamin, mineral, creatin vb) taşınmasını sağlayarak hacim artışını destekler. Bu özelliği nedeniyle özellikle bulk büyüme döneminde tercih edilen WEIDER Pure Creatine, kas sistemindeki creatine seviyesini yükselttiğini, sert - yoğun ve şiddetli antrenmanlarda güç üreterek performansı %30 artırdığını kanıtlamıştır. Belirtilen etkilerinden dolayı hacimlenme, bulk büyüme, performans artışına yardımcı olur.
 • Yağ Yakıcı Nedir ?

  Kullanıldığı dönemde, düzenli antrenmanlar ve yağ, şeker, tuzdan uzak bir beslenme programıyla desteklenmesiyle yağ yakmaya yardımcı olan sporcu takviyeleridir.
 • L-Carnitine nedir ?

  Carnitine karaciğer ve böbreklerde Lysine ve Methionine’den sentezlenen bir amino asittir. Besinlerle alınan yağlarda bulunan uzun zincirli yağ asitlerinin metabolizmada enerji santrali olarak görev yapan mitokondrilere taşınıp, enerjiye dönüştürülmesi için gereklidir.
 • L-Carnitine kullanım zamanı ?

  Antrenman günlerinde 2 ayrı kullanım zamanı söz konusudur; antrenmandan 30 dakika önce ve karbonhidrat desteğinin yapılmadığı süreçte antrenmandan 30 dakika sonra olmak üzere.
 • L-Carnitine’nin Faydaları Nelerdir ?

  Carnitine eksikliğinde besinlerle alınan yağların birçoğu enerjiye dönüştürülemez ve vücutta birikir. Deney hayvanlarıyla yapılmış birçok çalışmada Carnitine’nin, yağların enerjiye dönüşümünü hızlandırdığı gözlemlenmiştir. Besinlerle alınan Carnitine ince bağırsaktan kolayca emilir,  karaciğer ve böbrekte sentezlenen miktarla birlikte dolaşıma serbest olarak taşınır. Kullanılmayan kısmı (trimetilamin) ise idrarla atılır. Bitkisel kaynaklı besinlerde bulunma miktarı hayvansal kaynaklı besinlere oranla daha azdır. Eksikliğinde hipoglisemi, kas yorgunluğu görülebilir. Carnitine takviyeleri kas glikojeninin idareli kullanımını sağlamakta ve aerobik kapasiteyi arttırarak dayanıklılık aktivitelerinde performansı iyileştirebilmektedir.
 • L-Glutamine Nedir ?

  Metabolizma tarafından çok az üretildiği için kısmen temel amino asit kabul edilir ve dışarıdan alınması gerekir. Esansiyel olmayan bir amino asit olan glutamat (glutamik asit) parçalanıp, amonyak moleküllerini içeren nitrojen ile birleştiğinde, insan vücudunda glutamin üretilmiş olur. Amonyağı temizler ve hücre büyümesi, doku tamiri vb. fonksiyonlarda kullanılmak üzere dokular arasında nitrojen taşır. Glutamine, kas hücresi elementlerinden birisi olması sayesinde kas hücre içi suyuna çok kolay bağlanır ve hücre içine zorlanmadan geçerek kas sisteminin gelişmesine yardımcı olur. 
 • L-Glutamine Takviyesi Faydaları Nelerdir ?

  Kas sistemindeki amino asit eksikliğinden kaynaklanan yıkıcı kortizon etkisini indirger ve telafi eder, L-Glutamine, vücudun enerji oluşumuna, proteinlerin sentezlenmesine ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur, Stres hormonlarındaki kortizon miktarı artışı ve glikojen miktarının fazla artması, düzenli antrenmanlar ile vücut tarafından dağıtılarak azaltılır. İşte burada L-Glutamine, katabolik kortizon etkilerinde %70’ e varan bir azalma sağlar, L-Glutamine desteği ‘’Aşırı Antrenman Sendromu’’ olarak adlandırılan durumun önüne geçer, L-Glutamine miktarındaki artış beyindeki GABA (Gamma Amino Asiti) üretimini arttırır. GABA’ nın artışı vücudun sinir sistemini pozitif yönde etkileyerek sporcuya rahatlık verir ve psikolojik denge sağlar. Antrenmanlardaki başarı sporcunun ruh hali ile doğru orantılı olduğu için L-Glutamine’ nin bu yönde de metabolizmaya fayda sağladığı görülmektedir.
 • L-Glutamine’i kimler kullanmalı ?

  Vücuttaki amino asit seviyesi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Vücut kendisi için yeterli miktarda L-Glutamine üretebilir; ancak stres, hastalık veya yüksek yoğunluklu spor yapılması gibi özel koşullar altında vücudun L-Glutamine’i yeterli miktarda üretmesi mümkün değildir. Bu nedenle yorucu egzersizler, hastalık, açlık, aşırı stresli durumlar ve özellikle vücut geliştirme gibi yoğun antrenman programı gerektiren sporlarla ilgilen bireylerin vücutlarında glutamine depoları önemli miktarda azalmaktadır. Bu durumda dışarıdan takviye olarak L-Glutamine alması önerilir.
 • L-Glutamine Kullanım Zamanı Nedir ?

  Antrenman günlerinde 2 ayrı kullanım zamanı söz konusudur; antrenmandan hemen sonra ve yatmadan önce olmak üzere. Glutamine seviyesinin en az olduğu zaman yoğun egzersiz sonrasıdır. Kasların iyileşme sürecini hızlandırmak için antrenmandan sonra 30 dakika içerisinde glutamine desteği alınmalıdır. Glutamine diğer bir kullanım zamanı ise yatmadan öncedir. Araştırmalar, yatmadan önce alınan 5 gr. L- Glutamine takviyesinin büyüme hormonu seviyesini yükselttiğini söylemektedir.
 • WEIDER Glutamine Complex 6000 nedir ?

  WEIDER L-Glutamine, %100 serbest formda üretilmesi sebebiyle kas sistemine kayıpsız ulaşarak kas protein yıkımının azaltılmasına, aşırı antrenman sendromunun engellenmesine yardımcı olmaktadır. Hücre içi suyuna kolayca bağlanarak kas sistemine kendisi ile birlikte daha fazla mikro besleyici madde (glikoz, aminoasitler, yağ asitleri vb.) geçişini sağlayan, böylece kas sisteminin gelişmesinde ve korunmasında etkili olan bir üründür. Ayrıca vücut geliştirmecilerin diğer vazgeçilmezi olan BCAA’ ları her bir porsiyonunda 1.500 mg içerecek şekilde üretilmiş, gerekli amino asitlerin en kısa zamanda adalelere ulaşması ve ihtiyaca tam olarak cevap vermesi amaçlanmıştır. 
 • Karbonhidratlar Nedir ?

  Karbonhidrat ürünleri; içeriğindeki karbonhidrat kaynakları(trehalose, maltodekstrin, dekstroz gibi) ile mikro besleyici maddeler sayesinde antrenmanlarda ihtiyaç duyulan enerjinin karşılanmasına ve antrenman sırasında boşalan glikojen depolarının yenileyerek kilo alımına yardımcı olurlar.
 • Karbonhidrat Ürünleri Ne için Kullanılmalı ?

  Kas kütlesini artırmak ve kilo almak pozitif kalori dengesi gerektiren durumlardır. Besinler yoluyla, harcanandan daha fazla kalori alınmalıdır. Besinler yoluyla kalori alımını artırmak, özellikle uzun yıllardır spor yapan ve vücut ağırlığının yüksek olması sebebiyle normalde de kalori ihtiyacı fazla olan sporcular için oldukça zordur. Bu noktada vücut tarafından hızlıca emilerek kullanılan ve etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış karbonhidrat takviyeleri devreye girer.
 • Karbonhidrat Ürünü Kullanım Zamanı Nedir ?

  Antrenman günlerinde 3 ayrı kullanım zamanı söz konusudur; antrenmandan 1 saat önce, antrenmandan hemen sonra veya 2 öğün arasında (veya sabah kalktıktan sonra) olmak üzere ürün kullanım zamanı miktarı değişiklik göstermektedir.
 • Nitrik Oksit Nedir ?

  Nitrik Oksit (NO), bir nitrojen ve bir oksijen atomundan oluşan, endotel hücrelerinde nitrik oksit sentetaz enzimi yardımıyla, Arginine amino asidinden sentezlenen bir gaz molekülüdür. Bu çok özel molekül sinir, savunma ve üreme sistemlerinin fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca ileri seviye antrenman yapan bireylerin kas sistemlerinde damar genişliğini arttırmak gibi çok özel bir görevi yerine getirir. 10 saniye gibi kısa bir sürede görevini yerine getirerek parçalanan ve herhangi bir atık bırakmadan yok olan NO sayesinde genişleyen kan damarlarından akan kan miktarı artar.
 • Kimler Nitrik Oksit Kombinasyonlu Ürün Kullanmalı ?

  Kas kütlesi artışı ancak antrenmanlarda yapılan aşırı yüklenmelerle mümkün olur. Antrenman seviyesi ilerledikçe özellikle vücut geliştirme ile ilgilenen bireylerin antrenman standardını yükseltmeleri zorlaşır ve performans yetersizliği ortaya çıkar. NOS (Nitrik Oksit Sentezi) kombinasyonlu WEIDER Mega Booster, bu performans problemine çözüm olabilecek bir üründür.
 • Kimler Nitrik Oksit Kombinasyonlu Ürün Kullanım Zamanı Nedir ?

  Antrenmandan 40 dk. önce olmak üzere antrenman günlerinde 1 kullanım zamanı mevcuttur.
 • 1

telefon 1

1-800-435-3948

mail

info@weiderusa.com.tr

alt resim